Ekspertiz, bir konunun uzmanı, yani bilirkişi tarafından yapılan inceleme anlamına gelmektedir.
Kaza esnasında bir aracın %40’dan fazlası zarar görmüş ise o araç “Pert” olmuş demektir. Ancak artık “pert” kavramı değil, “çekme belgeli” veya “ağır hasarlı” ifadeleri kullanılmaktadır.
Son teknoloji cihaz, ekipman ve robotlarla ikinci el araçların kaza ve arıza durumlarını test ve muayene edip, detaylı oto ekspertiz raporları düzenlenmektedir.

Birçok araç sahibi, hasarlı olan araçlarını, hasarsız diye satabiliyor. Bunu da, hasar yoktur kaydı alarak, bu işlerden pek anlamayan insanlara satıyorlar. Bir aracın kaskosu yoksa ve o araç büyük filo şirketlerinin araçlarından biriyse, yine hasar kaydını bulamazsınız. Çünkü, bu tür şirketler, araçlarını kendi servislerinde tamir ettirebilmektedir. Bu yüzden, aracın hasar geçmişinden çok, ekspertiz raporu daha çok güven vericidir.

Genelde aynı gün içerisinde aracınızın ekspertiz işlemi tamamlanmaktadır. Gelmeden birkaç saat önce bizi aramanız yeterli olacaktır.

Bizimle iletişime geçip randevu aldıktan sonra aracınızı getirmeniz yeterlidir. 

Oto Ekspertiz işlemi sonunda aracınızla ilgili motor güç / performans oranını gösteren belge, boya durumunu gösteren belge, hasar durumunu gösteren belge verilmektedir.

Sivas Hayat Computest Oto Ekspertiz merkezimizde farklı ekspertiz paketlerimiz bulunmaktadır. Seçeceğiniz pakete göre işlem 30 dk ile 60 dk arasında değişmektedir.

İster sıfır olsun ister ikinci el olsun her türlü aracınıza ekspertiz hizmeti yaptırabilirsiniz.

Bizleri direk cep telefonu ile arayarak, WhatsApp üzerinden iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Veya internet sitemizde bulunan computest.com.tr üzerinden de randevu alabilirsiniz.

Yaklaşık 35 yıldır araç bakım tamir hizmetindeyiz. Oto Ekspertiz hizmetimizin yanında bu hizmetlerimiz de devam etmektedir. 

Elbette. Kurum bünyesinde kullandığımız cihazlarımız TÜVTÜRK cihazları ile aynıdır. Kontrollerimizden sonra yapılacak olan düzenlemeler ile aracınız muayeneden ilk aşamada geçecektir.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Çalışma Saatleri
  • Pazartesi 7:00 - 20:30
  • Salı 7:00 - 20:30
  • Çarşamba 7:00 - 20:30
  • Perşembe 7:00 - 20:30
  • Cuma 7:00 - 20:30
  • Cumartesi 7:00 - 20:30
  • Pazar 7:00 - 20:30